Najczęstsze pytaniaNajczęstsze pytaniaNajczęstsze pytaniaNajczęstsze pytania
  • Home
  • Kolekcja ’25
  • Kolekcja ’24
  • Kolekcja ’23
  • Kolekcja ’22
    • Lookbook ’22
    • Kampania ’22
  • Kolekcja ’21
    • Lookbook ’21
    • Kampania ’21
  • Kolekcja ’20
  • Kolekcja ’19
  • SKLEP
  • O nas
  • Wizyta
  • Kontakt
  • Najczęstsze pytania
  • #stachowskabride
0

Gdzie można przymierzyć i zamówić suknie Stachowska Pracownia?


Suknie Stachowska Pracownia można zmierzyć i zamówić wyłącznie w naszym autorskim salonie w Poznaniu. Wizyta u nas to spotkanie i konsultacja z Projektantką Natalią Stachowską oraz krawcową/konstruktor Reginą Stachowską.

Czy na spotkanie należy się wcześniej umówić?


Tak, wizyty u nas możliwe są wyłącznie po wcześniejszym umówieniu, z uwagi na fakt, że jest to zawsze konsultacja z Projektantem i Krawcową/Konstruktor oraz indywidualna Pracownia z jedną przymierzalnią, dany czas w Pracowni możemy poświęcić tylko jednej Pannie Młodej.

W jakich godzinach czynne jest atelier?


Pracownia czynna jest w godzinach umówionych wizyt, przy czym, w tygodniu najpóźniejsze wizyty możliwe są na godzinę 16:00 (Ostatnie wizyty kończymy o 17:00). W soboty ostatnie przymiarki umawiamy na godzinę 13:00.
STACHOWSKA 2024

Jaki jest najlepszy czas na pierwszą wizytę?


Co roku jesienią (październik) wprowadzamy nową kolekcję na nadchodzący rok i otwieramy zapisy na pierwsze wizyty dla Pań w nim ślubujących. Jest to najlepszy czas na pierwszą konsultację, ponieważ oferta jest zaktualizowana, a kalendarz rezerwacji jest świeżo otwarty. :) Z uwagi, na indywidualne podejście [szycie każdej sukni od zera, zwykle z czasochłonnego jedwabiu o dopracowanym detalu] ilość miejsc jest ograniczona, szczególnie na najbardziej popularne miesiące ślubne (od czerwca do września). Minimalne wyprzedzenie czasowe dla Pań ślubujących w tych miesiącach to ok. 6-10 miesięcy i jest to zależne od ilości złożonych zamówień na ten czas. W przypadku ślubu w pozostałych miesiącach, zwykle jesteśmy w stanie zrealizować zamówienie w krótszym czasie.


*Jeżeli jesteś zainteresowana sobotnim terminem wizyty, najlepiej zarezerwować pierwszą wizytę z kilkutygodniowym wyprzedzaniem, ponieważ ten dzień wybiera najwięcej Pań. Termin w tygodniu można zarezerwować z mniejszym, 2-3 tygodniowym wyprzedzeniem.


Jak dokonać rezerwacji wizyty?


Rezerwacji terminów można dokonać za pośrednictwem wiadomości e-mail: info@stachowskapracownia.pl lub formularza na naszej stronie www w zakładce Kontakt.

Ile trwa pierwsze spotkanie?


Pierwsze spotkanie to prezentacja i przymiarka z Projektantką, która rezerwuje 60-75 min.

Czy pierwsza konsultacja jest płatna?


Tak, I wizyta to u nas osobiste spotkanie z Projektantką, która zaprezentuje suknie oraz ich tkaniny, a także podzieli się profesjonalną wiedzą na temat możliwości technicznych czy ewentualnych personalizacji dla Panny Młodej. Szczegóły na temat wizyty oraz dostępne terminy poznasz wysyłając do nas wiadomość mailową.

Ile osób może towarzyszyć przy przymiarce?


Z uwagi na kameralny charakter Pracowni, komfort przymiarek wizyty odbywamy z jedną, maksymalnie dwoma osobami towarzyszącymi.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?


Do mierzenia sukni ślubnych najlepiej sprawdzi się cielista bielizna, będzie ona najmniej kontrastowała z transparentnymi tkaninami czy odkrytymi plecami.
Można także do pierwszej przymiarki zaopatrzyć się w obuwie na obcasie, jednakże nie zalecamy cienkiego obcasa, ponieważ można nim uszkodzić model pokazowy (który często jest dłuższy niż docelowa suknia). W salonie posiadamy także wybrane modele obuwia MyWish, które można przymierzyć.

Ze względu na mierzenie białych sukni, mile widziany umiarkowany makijaż lub jego brak. :)

Czy możliwe są zmiany w modelu sukni?


Tak, każda wizyta w Stachowska Pracownia prowadzona jest przez Projektantkę oraz Krawcową/Konstruktor, dlatego możesz zawsze liczyć na profesjonalną pomoc w zakresie projektowym, stylizacyjnym jak i technicznym.

Z kolei głębokość dekoltu, pleców, czy obwody są zawsze indywidualnie dopasowywanymi elementami sukni podczas docelowej przymiarki - sukni już szytej na miarę.

Ile przymiarek obejmuje proces powstawania sukni ślubnej?


Pierwsza wizyta jest spotkaniem rezeznawczo-informacyjnym, jeżeli w jego trakcie lub po nim pada wybór na któryś z modeli, podpisujemy umowę. Następnie ściągamy miary, zwykle 4 miesiące przed ślubem, ale możemy też zrobić to na pierwszym spotkaniu jeżeli chcemy zminimalizować ilość spotkań. Kolejnym krokiem są dwie przymiarki, po których umawiamy się na odbiór sukni. Odbiór sukni planujemy na około 2 tygodnie przed ślubem.

Czy w danym roku można kupić modele z poprzednich kolekcji?


Modele lat poprzednich dostępne są częściowo, dlatego jeżeli interesuje Cię, któryś z modeli napisz do nas przy umawianiu terminu wizyty.

Czy można kupić gotową suknię?


Nie, każda suknia jest w naszej Pracowni szyta na miarę, od podstaw. Modele pokazowe służą nam do pierwszych przymiarek oraz mogą nosić ślady użytkowania, dlatego nie decydujemy się na ich odsprzedaż.

Czy można suknię wypożyczyć/oddać w komis?


Z uwagi na fakt, że każda suknia jest w naszej Pracowni szyta na miarę, od podstaw (także z personalizacjami) nie można wypożyczyć u nas sukni. Nie prowadzimy także komisu.
5N9A4918-Edit-74

Do jakiego rozmiaru szyte są suknie?


Ze względu na to, że w naszej Pracowni każdą suknię szyjemy do podstaw, na miarę, nie mamy ograniczenia rozmiaru. Podczas przymiarek doradzamy także jakie kroje będą odpowiednie dla danej sylwetki oraz nierzadko personalizujemy rozwiązania by suknia odpowiednio leżała. Należy jednak pamiętać, że elementy takie jak np. koronka mogą wygląda nieco inaczej w zależności od rozmiaru. *Z uwagi na kameralny/indywidualny charakter atelier, posiadamy każdą z naszych ekspozycyjnych sukni w pojedynczym egzemplarzu, w rozmiarze ok. 38.

Czy w salonie można kupić dodatki do sukni?


W salonie możliwy jest zakup naszych autorskich dodatków m. in. welony, peleryny, treny, wstążki, bieliznę [np. jedwabne szlaroki czy piżamki].


Dołącz do nas na: @stachowskapracownia

Każda z tych historii to niesamowita ilość szcz Każda z tych historii to niesamowita ilość szczęścia, miłości i pięknych emocji. Cieszymy się, że mogłyśmy być częścią każdej z nich. ♥️

#naszepannymłode 

#stachowskapracownia #sukniaslubna #jedwabnasuknia #silkweddingdress #pannamloda #realweddingmoments #realbrides #slubnezdjecia
Jak układa się jedwab naturalny? Zobacz sama! ♥️ 

Suknia Celestia | uszyta w całości z jedwabiu naturalnego, kryjącej i lekkiej odmiany, o oryginalnej konstrukcji rękawa, zdobiona koronkowymi detalami. 

Zdjęcia: @ninaanddarek 

#sukniaslubna #jedwabnasukniaślubna #silkweddingdress #stachowskapracownia #polishdesigner #elegantweddingdress #jedwabnaturalny #jedwab #silkdresses #elegantbride
Suknia Laura w nowej odsłonie fotograficznej. ✨ Suknia Laura w nowej odsłonie fotograficznej. ✨

Niesamowicie lekka, uszyta z półtransparentnego jedwabiu naturalnego z nietuzinkową, ręcznie wykonywaną górą. || KOLEKCJA 2025 / Shape of Line

Zdjęcia: @ninaanddarek 

#sukniaslubna #jedwabnasukniaślubna #polskaprojektantka #jedwab #silkweddingdress #polishdesign #polishdesigner #polishweddingdress #eleganckasukniaślubna #elegantweddingdress
Atelier | #stachowskapracownia #suknieslubne #pols Atelier | #stachowskapracownia #suknieslubne #polskamarka #polishweddingdress #polishdesigner #silkweddingdress #polishbrand #jedwabnasukniaślubna
Jesteście ciekawi jak wygląda proces powstawania Jesteście ciekawi jak wygląda proces powstawania jedwabnej sukni szytej na miarę? :)

Aktualnie (okres od kwietnia do października) to dla nas  najbardziej intensywny okres realizacyjny w roku. To znaczy, że kroimy, szyjemy i dopasowujemy zamówione suknie tegorocznych Panien Młodych. 
Każda suknia powstaje u nas od zera, na miarę, a jedwab wymaga odpowiedniego podejścia i wiedzy. Część elementów przygotowywanych jest do I miary krawieckiej z tkaniny zastępczej, po to bydopracowac formę, dzięki której na II miarze efekt jest doskonalszy. 👌🏼

Jesteśmy ciekawi czy taki proces jest Tobie znany i czy miałaś okazję przed ślubem szyć sobie odzież na miarę? Dajcie koniecznie znać! 🫶🏻

Na końcu kadry ze ślubów naszych Panien Młodych autorstwa: @dobre.emocje 

-

#sukniaslubna #silkweddingdress #fittings #bridalfitting #jedwabnasukniaślubna #designerweddingdress #polskaprojektantka #weddingatelier #jedwabnaturalny #pannamloda #szycienamiare #weddingcouturedress

Polityka prywatności | Regulamin

© 2025 Stachowska Pracownia. All Rights Reserved. Muffin group
0